Naslovna / Borski omladinski žurnal / Kadeti “Zicera” predvođeni Petrovićem ubedljivo porazili Zaječarce na svom terenu

Kadetska selekcija Košarkaškog kluba “Zicer” iz Bora savladala je sinoć na svom parketu ekipu KK “Bin” iz Zaječara u prvenstvenoj utakmici Regionalne lige “Istok”.

Ilustracija
Ilustracija

Borski košarkaši ubedljivo su rezultatom 57:37 (14:08, 08:09, 24:05, 11:15) u velikoj hali Ustanove “Sportski centar Bor” savladali nezgodnu ekipu iz Zaječara i time poručili da će se boriti za vrh tabele u ligi i pored prošlonedeljnog poraza u Kladovu.

Kadeti “Zicera” su u meč ušli veoma sigurno, uz mali broj grešaka, kako u napadu, tako i u odbrani. Dobra uigranost i koncentrisanost na terenu dovela je do solidne razlike od +6 za domaći tim već na kraju prvog perioda igre.

U još boljem ritmu nastavili su košarkaši “Zicera” i u drugom poluvremenu, tako da gotovo nikakav preokret nije bio moguć, a prekretnica za ovako veliku razliku bila je 3. četvrtina u kojoj su gosti dali svega 5 poena.

Najefikasniji u borskoj ekipi bio je Petrović V. sa postignutih 19 poena, dok je, sa druge strane, najučinkovitiji u zaječarskom timu bio je Rakić O. sa svojih 16 poena.

KK “Zicer”: Dinić L. (14p.), Zlatković M. (4p.), Vukić U. (14p.), Đorđević A. (4p.), Jovanović V. (0p.), Nikolić A. (0p.), Petrović V. (19p.), Buđelan P. (2p.), Anđelković L. (0p.) i Adamović J. (0p.).

KK “Bin”: Ivošević V. (1p.), Marinković V. (4p.), Velić B. (3p.), Miletić N. (2p.), Ilić M. (2p.), Milenović M. (4p.), Dimitrijević L. (0p.), Borkapić Nedeljković N. (2p.), Rakić O. (16p.) i Vučkivć L. (3p.).

Tekst je deo projekta “Borski omladinski žurnal” koji se sufinansira sredstvima Opštine Bor u okviru medijskog konkursa za 2017. godinu. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.