Naslovna / NASLOVNA / Nova pobeda borskih košarkašica, savladan i Šabac

Nova pobeda borskih košarkašica, savladan i Šabac

Košarkašice Ženskog košarkaškog kluba Bor stigle su do šeste pobede u elitnom domaćem takmičenju.

Izabranice trenera Radiše Petkovića savladale su na gostovanju ekipu iz Šapca rezultatom 60:71 (7:23, 22:13, 24:20, 7:15).

Borski tim bio je bolji u prvoj i poslednjoj četvrtini, dok su domaće igračice postigle više poena u drugom i trećem periodu utakmice.

Najraspoloženija igračica ŽKK Bor bila je Kentra Washingon. Ona je za 38 minuta u igri postigla 26 poena uz stoprocentni učinak – 5/5 sa linije za slobodna bacanja, 6/6 za dva poena i 3/3 za tri poena.

Emeše Vida je zabeležila još jedan “dabl-dabl” učinak sa 15 poena i 11 skokova, nju je odlično pratila makedonska reprezentativka Nena Trajčevska sa 14 poena i četiri stokova.

U domaćoj ekipi sa dvocifrenim brojem poena istakle su se Tamara Jokić sa 24 i Anja Spasojević, koja je postigla 11 poena.

Tim iz Bora posle prvog dela prvenstva zauzima peto mesto sa šest pobeda i pet poraza.