Rukometaši Bora briljirali protiv Aleksinca

Borski rukometaši na domaćem terenu savladali ekipu iz Aleksinca i ostvarili četvrtu pobedu u dosadašnjem toku takmičenja.

dan-rukometa.112

U subotu je odigrana utakmica 6. kola Prve rukometne lige „Istok“ za muškarce. Rukometaši Bora ugostili su ekipu iz Aleksinca i borskoj publici pokazali dobru i kvalitetnu borbu za pobedu. Protivnička ekipa poražena je rezultatom 30:22.

Rukometaši Bora još jednom su pokazali da se bore za ulazak u viši rang takmičenja i da je svaka pobeda izuzetno bitna. Iako je u prvom poluvremenu borba bila neizvesna i rezultat se smenjivao po principu „gol za gol“, ipak je prvi deo igre završen rezultatom 14:13 za ekipu Bora.

U drugom delu igre, Borani su nastupili agresivnije i dinamičnije, poštujući dogovor iz svlačionice, tako da je pobeda domaće ekipe bila očigledna do samog kraja utakmice. Pored razigranog Kastratovića. koji je postigao devet sjajnih pogodaka, na terenu su briljirali i Leovac, Pavlović i Mijalković.

Očekivali smo pad protivničke ekipe u drugom poluvremenu, jer su fizički slabija ekipa od nas, tako da smo iskoristili našu šansu, doveli rezultat na zavidan nivo i ušli u završnicu meča. Ekipa Aleksinca je iskusna ekipa koja se bori za opstanak u ovoj ligi, ali protiv nas nisu imali velike šanse, rekao je trener ORK „Bor“, Jugoslav Petrović.

Ekipa ORK „Bor“ trenutno zauzima drugo mesto na tabeli Prve lige „Istok“, sa devet bodova, dok je na prvom mestu ekipa iz Vranja, bez ijedne izgubljene utakmice u ovoj sezoni.

Narednu utakmicu borski rukometaši igraju u Zaječaru, protiv ekipe RK „Mladost 1949“.