
Srpska Napredna Stranka poverieništvo Bor je danas, u svojim prostorijama, organizovala dobrovoljno davanje krvi. Ova akcija je sprovedena u sardnji sa službom za transfuziju krvi Zdravstvenog centra u Boru i po mišljenju radnike ove službe za transfuziju i predstavnike Srpske Napredne Stranke akcija je ispunila očekivanja.

Po izjavi gospodina Dragana Štrbca, poverenika SNS u Boru, na poziv za dobrovoljno davanje krvi odazvalo se trideset dva lica od kojih je prikupljeno dvadest dve jedinice krvi. Mi smo zadovoljni sa tim brojem. Ono što smo mogli učiniti, učinili smo i ova akcija je nastavak naših aktivnosti koje se tiču humanitarnih pitanja. U tom pravcu smo radili, osnovali smo savet za humanitarna pitanja pri povereništvu i to će biti naše naredne aktivnosti pored onih redovnih, dodao je gospodin Dragan Štrbac.
{youtube}3ZWGhbMw3Wk{/youtube}
„Današnja akcija davanja krvi je dobar znak da su Borani odlučili da Borska transfuzija ima uvek dovoljne rezerve krvi za lečenje naših bolesnika. Akcija je uspela zato što je dobro organizovana i može poslužiti kao primer drugim organizacijama kako treba napraviti akciju“. Ovo je izjavila je Doktorka Snežana Milutinović iz službe za transfuziju krvi Zdravstvenog Centra u Boru i dodala: „Dobar je odziv i mi ćemo moći ovih dana da izdajemo krv bez ikakvih ograničenja“. Doktorka Malović je podvukla da se nada da će ovakve akcije u mnogima probuditi svest o davalaštvu jer krv je lek koji se ne može kupiti, krv se može samo pokloniti.