“Banovići” pobednici košarkaškog turnira “Bor 2018” [FOTO]

0
481

Košarkašice “Banovića”, šampionke Bosne i Hercegovine, osvojile su međunarodni humanitarni turnir “Bor 2018”. One u su finelu savladale Ženski košarkaški klub Bor rezultatom 65:70 (17:25, 16:15, 15:15, 17:15).

Borbu za treće mesto vodile su prvoligašice Srbije, Kraljevo i “Student” iz Niša.

Meč je bio vrlo izjednačen od samog početka, uz veliki broj grešaka i sa jedne i sa druge strane. Pritiskom sa polovine terena, tim iz Niša je uspeo da obezbedi sebi pet poena razlike ulazeći u drugo poluvreme.

Međutim, kraljevački sastav je uzeo stvari u svoje ruke, smanjujući razliku u trećoj i okrenuvši rezultat u svoju korist u četvrtoj četvrtini, praveći seriju 15:5 u završnom periodu meča.

Padom igre u najbitnijim trenucima i porazom rezultatom 46:56 (15:11, 13:12, 12:15, 6:18) ”Student” je završio na četvrtm mestu,dok se učesnice završnice Kupa Srbije vraćaju kući kao trećeplasirana ekipa.

Domaćin turnira, ŽKK Bor, vodio je tešku bitku u finalu protiv “Banovića”, gde je pobeda pripala gostujućoj ekipi rezultatom 65:70 (17:25, 16:15, 15:15, 17:15).

Kvalitetna košarka i dobra atmosfera se videla od samog početka meča.

Čvrsta igra gostiju je bila pravi izazov za naše košarkašice, koje su sve vreme bile njima za petama.

Boranke su se približavale i posustajale tokom celih 40 minuta igre, tenzija je sve više rasla vremenom, a dovodilo se i u pitanje nekoliko odluka sudija.

Svakako, sastav Blagoje Ivića ne može biti nezadovoljan onim što je prikazao na terenu.

Na kraju, pehar za prvo mesto odlazi košarkašicama iz Bosne i Hercegovine.

Za najboljeg strelca na turniru proglašena je Destini Feagin, dok je titula za najkorisniju igračicu pripala kapitenu prvoplasiranih Majdi Lajčić.

Objavljeni medijski sadržaj je nastao u okviru projekta “Bor – grad šampiona” koji je sufinansiran iz budžeta grada Bora. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.