Bobana osvojila bronzu na Evropskom prvenstvu u Đeru

1
113

Na Evropskom prvenstvu vazdušnim oružjem koje se od 16. do 26. februara održava u mađarskom Đeru, Bobana Momčilović Veličković osvojila je bronzanu medalju u konkurenciji seniorki u gađanju vazdušnim pištoljem.

Zorana Aranunović, Celine Goberville, Bobana Momčilović Veličković

Bobana je u kvalifikacijama zauzela sedmo mesto (572 kruga), ali je i pored izuzetno jake konkurencije u finalu uspela da osvoji bronzanu medalju i još jedno odličje za Srbiju.

Boranka je u finalu pogodila 219 krugova što je bilo dovoljno za bronzano odličje. Ispred Bobane našle su se jedino naša srebrna Zorana Arunović sa pogođenih 239,8 krugova i osvajačica zlatne medalje, francuskinja Selin Gobervil sa pogođenih 240,2 krugova.

Kako piše portal Serbian Shooting, ovo je ujedno bilo Bobanino treće pojedinačno odličje na evropskim prvenstvima nakon dve titule prvaka 2010. i 2012. godine.

Reprezentativkama Srbije čestitke za osvojene medalje uputili su predsednica Vlade Ana Brnabić i ministar omladine i sporta Vanja Udovičić.