Bor nadigrao Crvenu zvezdu

Rukometašice Bora savladale su na svom terenu ekipu beogradske Crvene zvezde rezultatom 30:27 (16:17) u šestom kolu Arkus lige Srbije.

Borske rukometašice su do druge prvenstvene pobede došle nakon rezultatskog preokreta u drugom poluvremenu.

Gošće su u 39. minutu imale tri gola prednosti pri rezultatu 19:22, ali su sjanom igrom u završnici meča rukometašice iz „grada bakra“ uspele da najpre u 48. minutu izjednače, a potom i da stanje na semaforu vrate u svoju korist.

Najefikasnije u ekipi Bora bile su kapiten Tamara Simović sa šest, Marina Lalić i Isidora Sujić sa po pet postignutih golova.

Crvenu zvezdu su predvodile Tamara Petković sa sedan, Jelena Kostrešević sa šest i  Anđela Gudžić sa pet pogodaka.

Za igračicu utakmice izabrana je Amna Pidro, golman Ženskog juniorskog rukometnog kluba Bor.