„Bor“ pobedom do drugog mesta, „Rudar“ poražen u Majdanpeku

Fudbaleri OFK „Bor“-a savladali su u nedelju na domaćem terenu „SFS Borac“ rezultatom 3:1 (1:0). „Rudar“ je na gostovanju u Majdanpeku poražen 1:0 u okviru osmog kola Pomoravsko-Timočke zone.

ofk-bor-sfs-borac-2013-1

Borski „crno-beli“ do četvrte prvenstvene pobede  (treće na domaćem terenu) došli su golovima Markovića (39′), Jovanovića (52′) i Lazarevića u 76. minutu.

Počasni pogodak za goste iz Paraćina postigao je Jokić 4 minuta pre kraja regularnog toka meča.

ofk-bor-sfs-borac-2013-2

Novom pobedom Borani su „dospeli“ na drugo mesto Pomoravsko-Timočke zone, sa zaostatkom od četri boda u odnosu na prvoplasirani Borac iz Bivolja.

U narednom kolu tim iz „grada bakra“ putuje u jagodinski Dragocvet na megdan istoimenom timu.

OFK „Bor“: Trailović, Marković (Radovanović), Mladenović, Janković, Stanojević, Đođevski (Terzić I.), Terzić M., Nikolić, Mašić, Jovanović S. , Jovanović N.

FK „SFS Borac“: Milošević, Jokić, Conić, Arizanović, Milenković, Stojanović, Jovanović S, Jovanonović N., Antonijević (Savić), Miladinović (Ristić), Brzaković (Radić).

Rudarski derbi pripao Majdanpeku

fk-rudar-zastava

Niz od tri uzastopne (i jedine) ligaške pobebe borskog „Rudara“ prekinut je na neugodnom gostovanju Majdanpeku. Domaćini su bili bolji u „rudarskom“ derbiju i trijimfovali su „minimalcem“ 1:0.

„Rudar“ se ovim porazom vraća u „donji dom“ (odnosno na 12 mesto) tabele sa dva boda više od pretposlednje plasirane „Župe“ iz Aleksandrovca.

U narednom kolu mlađi borski tim očekuje na svom terenu prahovski „Dunav“.