Boranke pobedile Zaječarke u rukometnom derbiju istočne Srbije

0
506

U rukometnom derbiju istočne Srbije Ženski juniorski rukometni klub “Bor RTB” savladao je sinoć na svom terenu ekipu “Zaječara 1949” rezultatom 33:21 (16:11) u okviru šestog kola Super lige.

Boranke su odličnom igrom, pre svega u napadu, došle do prve ovosezonske pobede i značajna dva boda.

Od uvodnih minuta utakmice videlo se da su domaće igračice raspoloženije za igru i motivisane da nadigraju “komšike”.

Do “osetnije” prednosti od tri gola borske rukometašice došle su u desetom minutu pri rezultatu 6:3 i od tog trenutka razlika je postepeno rasla.

Trener Zoran Barbulović podelio je minutažu svojim igračicama, a one su mu odgovorile maksimalnim zalaganjem do poslednjeg zvuka sirene.

Najefikasnije u ekipi ŽJRK “Bor RTB” sa po osam postignutih golova bile su Jana Stanković i Jovana Nikolić, koja je i izabrana za igračicu utakmice.

U timu iz Zaječara istakla se Anja Belić koja postigla čak 13 pogodaka.

ŽJRK “Bor RTB”: Jovana Pujicić, Natalija Jonović, Jovana petrović, Sara Radović, Anja Lalić (1), Jelena Bogdanović (4), Jana Stanković (8), Tamara Simonović (k) (2), Marijana Ilić, Mina Petrović (1), Isidora Sujić (3), Tijana Ilić, Marina Glišović (3), Ana Marković (1), Jovan Sofkovska (2) i Jovana Nikolić.

RK “Zaječar 1949”: Tijana Ristić, Mileva Knežević (k), Katarina Mančić (4), Jana Stanković, Jelena Žikić, Anđela Stanojlović, Katarina Stevanović (1), Tijana Petrović (1), Jelena Balević (1), Ivana Novakov (1), Jovana Ivanić, Anja Belić (13), Lidija Vujadinović i Alma Redžeplar.

Nakon šest kola ovogodišnjeg izdanja Super lige, Bor zauzima sedmu poziciju sa jednom pobedom, dve nerešene i dve izgubljene utakmice uz odloženi meč sa ekipom Mladosti iz Novog Pazara. Zaječarke su na poslednjem, 12. mestu sa pet poraza i takođe neodigranom utakmicom sa Novopazarkama.