Borske košarkašice pobedile i Loznicu

Košarkašice Ženskog košarkaškog kluba (ŽKK) Bor ostvarile su i drugu pobedu u plej-ofu, ukupno dvadesetu ove sezone. Danas su na gostovanju ubedljivo savladale ekipu Loznice rezultatom 36:67 (6:16, 16:16, 3:20, 11:15).

Boranke ne znaju za poraz ove sezone i sve su bliže željenom povratku u „elitni rang“.

Prvo poluvreme u Loznici obilovalo je brojnim promašaljima borske ekipe (za 3 poena 2 od 13) zbog čega nisu uspele da se odvoje i prelomi meč.

Ipak, furiozna treća četvrtina i 20 datih, a samo 3 primljena poena omogućili su ubedljivu pobedu i priliku da sve devojke danas zaigraju.

Najkorisnije u borskoj ekipi bile su Emeše Vida (sa velikih 19 poena i 18 skokova), Jelena Prvulović (20 poena), Ivana Milićević (8 poena) i Kristina Stamenković i Danijela Vučković (po 7 poena).