Borske košarkašice poražene u Novom Sadu

Košarkašice Ženskog košarkaškog kluba „Bor“ poražene su sinoć od novosadske ekipe KK „021“ u meču šestog kola Ženske lige Srbije.

Peti poraz, uz jednu pobedu, upisale su Boranke u takmičenju u najjačoj ženskoj košarkaškoj ligi u zemlji.

One su pred oko pedesetak gledalaca u hali na Petrovaradinu izgubile od Novosađanki rezultatom 75:55 (18:15, 15:13, 20:11, 22:16).

Dobro su naše igračice otpočele utakmicu i već u prvim minutima meča pokazale da i te kako mogu parirati drugorangiranoj ekipi, koja iza sebe ima samo jedan poraz u prethodnih pet kola. Uostalom, to je i pokazao rezultat od 18:15 u prvom periodu igre, u kome se vođstvo i jednog i drugog tima konstantno smenjivalo.

Druga četvrtina bila je još dinamičnija za naše devojke, jer su u par navrata odustajale od borbe, pa se ponovo vraćale u igru, ali uvek sve bolje i bolje.

Jedna od najzaslužnijih u meču za rezultatski povratak u drugom periodu igre bila je i Danijela Vučković, koja je svojim šutevima za tri poena u dva navrata sprečila ranu rezultatsku prednost domaćih košarkašica i održala priključak za eventualnu pobedu.

Ipak, nada da Boranke mogu do pobede utihnula je sa četvrtom ličnom greškom centra Žakline Janković i nedostatkom igračica u rezervnom sastavu koje bi mogle da je zamene. To su domaće košarkašice vešto iskoristile i većinu koševa u nastavku dale preko Žakline, znajući da bi je jedan faul isključio iz igre.

Kratka klupa ŽKK „Bor“ i umor šest igračica koje su se dobro nosile svih 40 minuta sa Novosađankama, rezultirao je porazom od 20 razlike.

Najefikasnija u borskoj ekipi bila je Emeše Vida sa 22 postignuta poena, dok je najučinkovitija u timu domaćina bila Jovana Adamović sa 26 poena.

U narednom kolu naše prvoligašice dočekuju ŽKK „Radivoj Korać“ iz Beograda, koji trenutno zauzima četvrto mesto na tabeli.

ŽKK „Bor“: Danijela Vučković (10p.), Teodora Jelić, Jelena Vučković (5p.), Katarina Novaković, Dragana Radović (6p.), Ana Miletić, Mila Milojević, Bobana Živković, Žaklina Janković (12p.), Milica Sulejman, Natalija Milinković, Emeše Vida (22p.).

KK „021“: Sara Opačić (4p.), Tamara Jovančević (7p.), Branislava Momić, Žaklina Milošević (8p.), Nikolina Vitomir, Teodora Trebovac (7p.), Vanja Popludijević, Dunja Gvero (10p.), Tamara Jokić (13p.), Jovana Adamović (26p.), Zorana Todorović, Marija Jovanović.

Sudije: Jelena Smiljanić (BG), Uroš Dojčinović (BG), Slobodan Olcan (BG).