Borske košarkašice trijumfovale u Vršcu i povećale izglede za opstanak

Košarkašice ŽKK „Bor“ ostvarile su sinoć pred oko 320 gledalaca u hali „Milenijum“ veliku pobedu u borbi za opstanak u Prvoj ženskoj košarkaškoj ligi Srbije. Boranke su u meču 20. kola prvenstva Srbije, kao gošće, savladale ekipu ŽKK „Vršac Swisslion“ rezultatom 52:65 (11:13, 19:12, 10:20, 12:20) čime su upisale svoju sedmu pobedu, koliko ima i Šabac uz utakmicu manje.

Tim ŽKK "Bor"

Gošće su do pobede u hali „Milenijum“  stigle usled mnogo bolje igre u drugom poluvremenu. Raspoložene Ćorda i Janković predvodile su domaći tim koji je posle 20 minuta stekao prednost od pet poena viška – 30:25.

Ipak, do preokreta u korist Boranki došlo je sredinom treće četvrtine. Plus 11 za borski tim u 26. minutu igre bila je samo uvertira u vođstvo, koje naše košarkašice nisu ispustile do kraja meča.

Fantastičnu igru u ekipi ŽKK „Bor“ pokazala je i bivša košarkašica ŽKK „Vršac Swisslion“ Anđelina Radić, koja je svih 19 poena postigla u drugom poluvremenu. Pored nje, u borskoj ekipi istakla se i Jelena Jozić sa postignutih 16 poena, kao i Marija Petrović sa svojih 12 poena.

U domaćem timu, koji je i na ovom meču igrao bez najjače košarkašice Marine Mandić, Ćorda je bila najefikasnija sa postignutih 20 poena, dok je Janković postigla 18 poena.

ŽKK „Bor“: Vučković, Stamenković, Jozić, Mijaković, Petrović, Popović, Sulejman, Radić, Piljević, Spasojević, Golubović, Perić.

ŽKK „Vršac Swisslion“: Ćorda, Mandić, Ratković, Nikolić, Stjepanović, Žiža, Podunavac, Janković, Radović, Bošnjić.