Borske rukometašice deklasirale “Beograd”

0
374

Rukometašice “Bora” pobedile su na svom terenu “Beograd” rezultatom 41:25 (21:12) u poslednjoj utakmici devetog kola Super B rukometne lige Srbije.

Ekipa Zorana Barbulovića je dominirala od prvog minuta i pitanje pobednika se ni jednom trenutku nije postavljalo.

Igračice borskog kluba su na poluvremenu imale devet golova prednosti (21:12), ali opuštanje skoro da nije bilo tako da je rezultat na kraju bio i više nego ubedljiv.

Sinoćna pobeda je pored rezultatskom imala i psihološli značaj jer je došla posle serije nešto lošijih rezultata, poraza i dva remija u prethodna tri kola.

Do šestog ovosezonskog trijimfa Bor su predvodile Nina Milovanović sa sedam i Mina Petrović sa šest postignutih golova. Po pet puta u listu strelaca su se upisale Iva Petrović, Tamara Simonović i Jovana Nikolić, koja je proglašena za igračicu utakmice .

U Rukometnom klubu “Beograd” su se istakle Iva Đuran sa sedam, kapiten Andresa Savić sa šest i Nevena Todorovski sa četiri pogodaka.

Ženski juniorski rukometni klub “Bor RTB” posle devet odigranih utakmica deli drugo mesto na tabeli sa “Topličaninom” iz Prokuplja. Lider je kragujevački “Radnički” sa 19 bodova, tri više od pratilaca.

U narednom kolu Boranke gostuju “Mladom radniku”.