Borske rukometašice pobedile Kikindu posle preokreta

0
66

Ženski juniorski rukometni klub “Bor-RTB” pobedio je sinoć na svom terenu ekipu iz Kikinde 24:19 (10:11) u odloženoj utakmici 14. kola Super lige Srbije.

Gošće su bile bolje u prvom poluvremenu, imale su prednost od 3 gola, da bi na poluvreme otišle sa jednim pogotkom razlike (10:11).

Borske rukometašice su boljim napadom i sugurnijom igrom u odbrani u drugom delu meča uspele da rezultat preokrenu u svoju korist.

Već u prvom minutu nastavka Bojana Milić postiže gol za izjednačenje, a od tog trenutka borska ekipa preuzima kontrolu nad utakmicom.

Ređali su se golovi, a prednost polako rasla do konačnih 24:19.

Najefikasnija u domaćoj ekipi bila je, Bojana Milić sa deset golova. Šest pogodaka upisala je Teodora Majkić, koja je proglašena i za igračicu utakmice.

U timu iz Kikinde istakle su se Nataša Jovičin sa šest i Nikoleta Žižić sa tri postignita gola.

BOR RTB – KIKINDA 24:19 (10:11)

Hala: Sportski centar Bor. Gledalaca: 200. Sudije: Blagojević Boban / Đokić Branislav (Jagodina). Delegat: Svetlana Obućina (Beograd). Sedmerci: Bor RTB 5(4), Kikinda 3(2).

BOR RTB: Mitić Milica, Milić Bojana (10), Jevtov Katarina (1), Simonović Tamara (2), Nikolov Dejana (2), Ivković Ranica (1), Majkić Teodora (6), Veljković Emilija, Redžeplar Alma, Velinović Gordana, Petrović Zoe (2), Petrović Iva, Marković Ana, Malenović Magdalena, Zaganović Saška, Tasov Jelena.

KIKINDA: Stepanović Slađana, Ardala Jelena 1, Aleksić Selena, Šicar Milica, Jovičin Nataša (6),  Sivčev Ivana (2),  Lazić Emilija (2), Peić Jovanka (2), Đukičin Teodora (2), Čubrilo Ana, Rađenović Milica, Radaković Željana (1), Rackov Mina, Žižić Nikoleta (3).