Borske rukometašice porazom završile ovogodišnju Superligu

0
216

Rukometašice Ženskog juniorskog rukometnog kluba “Bor RTB” poražene su sinoć na svom terenu u poslednjem, 18. kolu Superlige od Jagodine rezultatom 23:25 (8:11).

Domaće igračice su dobro otvorile meč, povele, diktirale tempo većim delom prvog poluvremena, ali su gošće u poslednjih pet minuta prvog dela uspele da stvore prednost za koju se kasnije ispostavilo da je bila nedostižna.

Boranke su posle ovog poraza spale na sedmo mesto, pošto je Kikinda (očekivano) savladala Junior na svom terenu.

Sjajnu partiju u borskoj ekipi pružila je kapiten Tamara Simonović koja je postigla sedam golova. Raspoložena je bila Aleksandra Bakša koja je šest puta zatresla mrežu protivnica.

Kod gošći po šest golova dale su Ivana Mitrović i Tatjana Trbović koja je i proglašena za igračicu utakmice.