Borske rukometašice savladale Voždovac

U četvrtom kolu doigravanja za opstanak u Super ligi Srbije, Ženski juniorski klub „Bor RTB“ savladao je „Voždovac 1955“ rezultatom 26:24 (15:13).

Ljubitelji rukometa u Boru imali su priliku da gledaju uzbudljiv meč i veliku borbu između dva tima koja se bore za opstanak u najelitnijem domaćem rangu.

Borske rukometašice su dobro otvorile meč. Kontrolisale su rezultat tokom prvog poluvremena i imale željenih pet golova razlike (15:10), koja su ih držale u igri za opstanak.

Međutim, igračice Voždavca su vešto iskoristile pad u igri domaćih igračica u poslednjih pet minuta prvog dela i sa tri uzastopna pogotka smanjile rezultat na 15:13.

U drugom poluvremenu viđena je izjednačenija igra. Ekipe su se u više navrata smenjivale u vođstvu neuspevajući da ostvare veću razliku od dva gola.

Konačan rezultat 26:24 postavila je Isidora Sujić golom u poslednjoj sekundi meča.

Najefikasnije u sastavu tima iz „grada bakra“ bile su kapiten Aleksandra Bakša sa osam i Isidora Sujić sa šest, dok su po tri gola postigle Teodora Majkić, Tamara Simonović i Magdalena Milenović.

Kod gošći su se šuterski istakle Mina i Ksenija Petrović sa po sedam pogodaka, dok je u četiri gola postigla Maša Vasić.

Za igračicu utakmice proglašena je Aleksandra Bakša.

Opstanak moguć samo u teoriji

ŽJRK „Bor RTB“ se posle četiri kola plej-auta nalaze na pretposlednjem mestu sa 10 bodova, dva manje od Voždovca 1955 i nepovoljnijom gol razlikom.

Do kraja doigravanja igraju se još dve utakmice i Boranke će ostati u najvišem rangu jedino ako pobede u oba meča (protiv favorizovane Vojvodine i autsajdera Juniora), a ekipa iz Voždovca izgubi od istih protivnika.