Borski košarkaši nastavili pobednički niz, savladana i Morava

Košarkaši Bora savladali su na gostovanju Moravu iz Vladičinog Hana rezultatom 50:57 (16:13, 16:9, 11:20, 7:15) u petom kolu Prve muške regionalne lige Istok.

Borani su nastavili pobednički niz i ostali jedini tim sa stoprocentnim učinkom posle pet odigranih utakmica.

Domaćini su bili bolji rival tokom prvog poluvremena. Posle 10 minuta igre vodili su sa 16:13, a tokom druge deonice borski igrači su dali samo devet poena i još jednom primili 16 pa je rezultat na poluvremenu bio 32:22.

U nastavku su izabranici trenera Dejana Aleksića zaigrali mnogo bolje, popravili su poenterski učinak i u poslednju četvrtnu ušli sa zaostatkom od samo jednog poena.

Potpuni rezultatski preokret desio se u poslednjih 10 minuta utakmice. Borski košarkaši su „stegli“ odbranu i dopustili protivnicima da postignu samo sedam poena. Ubačenih 15 bilo je dovoljno za nova dva boda u gostima.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Đorđe Rakočević sa 14 poena, Jovan Anđelković je ubacio 11, dok su po 10 poena postigli Bogdan Veličković i kapiten Marko Rašić.

U ekipi Morave istakli su se Srđan Grujić sa 12, Nikola Marković sa 10 i Nenad Stojanović sa devet postignutih poena.