Borski rukometaši osvajači Kupa Istoka [FOTO]

0
484

Omladinski rukometni klub Bor novi je šampion Rukometnog kupa Istok.

U više nego uzbudljivoj finalnoj utakmici regionalnog kupa, rukometaši borskog kluba pobedili su ekipu Žitorađe rezultatom 30:28 (14:15).

Publika je Sportskom centru u Boru imala priliku da uživa u vrlo neizveznom meču koji su, sjajnom igrom u poslednih sedam minuta, domaćini uspeli da reše u svoju korist.

Dok se u prvom poluvremenu igralo “gol za gol” u nastavku su gosti iz Žitorađe preuzeli inicijativu i vodili sve do 57 minuta. Tada na scenu stupaju Stefan Jevtić, Martin Gavrilovć i Saša Petrović koji svojim golovima donose preokret i pehar pobednika regionalnog kula.

U ekip Omladinskog rukometnog kluba Bor najraspoleženiji su bili već pomeniti Martin Gavrilović koji je postigao osam golova, Stefan Javtić sa sedam i kapiten Dušan Mitrović sa šest golova.

Kod gostiju su se izdvojili Dušan Ilić sa deset, odnosno Miloš Ilić sa šest pogodaka.