Borski vaterpolisti osvojili srebrnu medalju na međunarodnom turniru u Beču

Vaterpolo klub Bor osvojio je drugo mesto na međunarodnom turniru, održanom prošlog vikenda u Beču.

U organizaciji vaterpolo kluba „Wiener Sport Club“ 22. i 23. septembra u Beču je održan međunarodni turnir na kome je Vaterpolo klub Bor osvojio srebrnu medalju, što je za sada najveći uspeh borskog vaterpola.

Za prvo mesto se nadmetalo deset timova iz Mađarske, Italije, Rusije, Nemačke, Slovačke i Austrije. Boje Srbije branili su vaterpolisti iz Bora.

Turnir se odvijao u dve kvalifikacione grupe, a VK Bor je sa četiri pobede zauzeo prvo mesto i obezbedio ulazak u finale.

Mlada ekipa VK Bor u finalu je poražena od daleko iskusnije ekipe „Tirola“ iz Austrije rezultatom 10:4.

„Ovo je jedan od prvih i velikih uspeha za klub iz Bora s obzirom da su nakon samo 4 godine postojanja uspeli da od juniora formiraju ekipu koja se takmiči u seniorskim takmičenjima“, kažu u Vaterpolo klubu Bor.

Borska ekipa se ovog leta zajedno sa „Rasinom“ iz Kruševca takmičila u Drugoj ligi Jug gde je zauzela četvrto mesto sa šest pobeda i isto toliko poraza.