Crvena Zvezda i Napredak u finalu turnira u Boru

Ekipe “Crvene zvezde” iz Beograda i “Napretka” iz Kruševca finalisti su ovogodišnjeg turnira povodom “Dana rukometa” u Boru.

dan-rukometa.54

U prvoj utakmici turnira snage su odmerili rukometaši “Napretka” i “Železničara 1949” iz Niša.

Ekipa iz Kruševca kontrolisala je veći deo meča, ali se ipak ušlo u zeizvesnu završnicu. Kruševljani su od sredine drugog poluvremena uspešno održavali prednost od 6 golova, pa su na odmor se otišli sa, po njih, povoljnim rezultatom 18:12.

Železničari su bolje krenuli u drugom delu, pa su za detak minuta uspeli da uhvate rezultatski priključak i u 40. minutu izjednačili. U jednom trenutku su čak i poveli pri rezulatu 22:23, ali na kraju nisu imali snage za potpuni preokret.

Utakmica je završena rezultatom 31:29.

Najefikasniji kod Nišliaja bi su Šmigić, Veljković i Đukić sa po 6 pogodaka. U bobedničkoj ekipi izdvojio se Mihajlović sa, takođe, 6 postignutih golova

Dani Rukometa Bor

Drugi meč turnira, izazavao je više interesovanja publike. Crvena zvezda je, ispraćena snažnim najvijanjem, očekivano, savladala ORK Bor rezultatom 26:24.

Tok ovog meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

Borani su u meč sa velikim ruvalom ušli hrabro, ne precenjući protivnika. Ipak sa druge strane činilo se da je Zvezda igrala taman toliko koliko je bilo potrebno za pobedu.

Otakmica je i jednima i drugima značila mnogo obzirom da su i jedni i drugi u pripremnom periodu za nastavak sezone.

Istakli bi smo dobre intervencija golmana Tomića koji je u nekoliko navrata sprečio da tim iz prestonice ubedljivije pobedi.

Najbolji strelac u borskoj ekipi bio je Protić sa 9 postignutih golova, dok je isti učinak upisao i Ćirič u gostujućoj ekipi.

Turnir se nastavlja utakmicom za treće mesto između ORK Bora i “Železničara 1949” u 17 časova.

Finale u kojem će snage odmeriti najbolje ekipe turnira “Crvena Zvezda” i “Napredak” počeće u 19:30.