Dve vezane pobede košarkaša

U IV i V kolu I Srpske lige Borani su zabeležili dve uzastopne pobede, prošlog vikenda na domaćem terenu protiv ekipe KK"Mladost" iz Čačka rezultatom 92:78 (24:21, 23:24, 15:17, 30:16) i ovog vikenda na gostovanju u Aleksincu protiv ekipe KK "Napredak Maxi Co"  82:86 (19:16, 16:15, 24:29, 23:26).

Posle pretrpljenog teškog poraza u III kolu Borani su se i više nego uspešno vratili u život. Prošlog vikenda igrali su na domaćem terenu utakmicu protiv ekipe KK"Mladost" iz Čačka i pobedili rezultatom 92:78 (24:21, 23:24, 15:17, 30:16). Tri četvrtine se vodio pravi rat na terenu i ekeipe su se medjusobno smenjivale u vodjstvu. Utakmica je odlučena tek u poslednjoj četvrtini kada su Borani konačno slomoli otpor gostiju i uspeli da pobede sa četrnaest poena.

Ovog vikenda, tačnije u subotu 03.11, Borani su gostovali ekipi KK "Napredak Maxi Co" iz Aleksinca i pobedili rezultatom 82:86 (19:16, 16:15, 24:29, 23:26). Domaća ekipa je posle dugog niza godina opet član I srpske lige i nimalo nije bilo lako pobediti. Pred punom halom i veoma raspoloženim navijačima u Aleksincu vidjena je veoma teška utakmica kakvu ljubitelji košarke mogu samo da požele. Mnoštvo lepih poteza, uigranih akcija vidjeno je na obe strane. U prvom poluvremenu domaći igrači su dominirali i održavali prednost. Medjutim Borani se bude u drugom poluvremenu i mini serijom u trećoj četvrtini prelaze u vodjstvo koje su na trenutke domaćini ugrožavali uspešnim šutevima van linije 6,25. Ni to ni glasna publika nije omela naše košarkaše da zabeleže veoma važnu pobedu.

Borani trenutno zauzimaju drugo mesto na tabeli. Sledeću utakmicu igraju na domaćem terenu u nedelju, 11.11 u 17:00h u velikoj sali Javnog preduzeća "Sportski Centar – Bor" protiv ekipe KK"Prokuplje" iz istoimenog grada. Ovo će takodje biti svojstveni košarkaški spektakl i derbi kola jer su gosti iz Prokuplja prošle godine igrali u I B ligi i smatraju se jednim od favorita za osvajanje prvog mesta i stoga ne bi trebalo propustiti ovu itakmicu.