Filipović srušio Grke u izuzetno teškom meču

0
24

Svetski prvaci u vaterpolu večeras su u izuzetno napetoj utakmici savladali nezgodne Grke rezultatom 9:7 (1:1, 3:o, 2:3, 3:3).

srbija-grcka2

Utakmicu je svojim pogotkom otvorio reprezentativac Grčke Delekas E. da bi ubrzo kapiten domaćeg tima Živko Gocić izjednačio do konačnog 1:1 na kraju prve četvrtine.

U prvom minutu druge etape izuzetno uigranom akcijom srpske reprezentacije Filipović postiže prvi gol da bi do kraja Srbi nanizali još dva gola i postavili konačnih 4:1 na poluvremenu.

Treći period igre dobijaja nacionalni tim Grčke, a konačni rezultat tog dela meča bio je 6:4.

Poslednju četvrtinu obeležili su golovi Gocića, Prlainovića i Mandića, kao i golovi grčkih reprezentativaca Vlachopoulosa i Mourikisa.

srbija-grcka1

Najbolji igrač utakmice bio je Filip Filipović sa postignuta četiri gola, dok je u gostujućoj ekipi najefikasniji bio Vlachopoulos sa svoja tri gola.

Sutrašnji meč Španije i Srbije odigraće se u 20:30 časova.

Reprezentacija Srbije: Rističević D, Mandić D, Gocić Ž, Rašović S, Pijetlović D, Ćuk M, Ubović N, Aleksić M, Jakšić N, Filipović F, Prlainović A, Mitrović S, Pjetlović G.

Reprezentacija Grčke: Flegas K, Mylonakis E, Genidounais K, Argyroloulos S, Pontikeas K, Delekas E, Mourikis K, Kolomuos C, Gounas A, Vlachopoulos A, Galanopoulos S.