FK Bor preokretom do drugog prvenstvenog trijumfa

0
301

Fudbaleri Bora savladali su “BSK 1934” rezultatom 3:4 (3:1) u četvrtom, vanrednom, kolu Okružne lige Bor.

Tim iz negotinskog sela Bukovče poveo je u prvom poluvremenu rezultatom 3:1, ali su mladi i uporni izgrači Bora uspeli da iskoriste greške domaćina i upišu nova tri boda.

BSK je stekao prednost veoma rano, već u trećem minutu gol za domaćina je postigao Dejan Adamović. Na 2:0 povisio je Vlasitimir Antić u 14. minutu.

Dušan Dimitrijević je smanjio na 2:1 u 35. minutu, ali je kraja porvog dela meča BSK došao i do trećeg gola. Siguran sa bele tačke u 43. minutu bio je Nikola Kocić.

Publika je u nastavku meča prisustvovala neverovatnom preokretu Borana.

Mučio se Bor da smanji prednost rivala sve do 74. minuta kada je Luka Stamenković savladao čuvara mreže domaćina za 3:2.

U poslednjim trenucima utakmice na scenu stupa sjajni Aleksandar Jovkić, najpre u 86. minutu donosi dugo isčekivano izjednačenje, a u 90. postavlja konačan rezultat 3:4.

Bor će u subotu 15. septembra, od 16 sati, dočekati na svom terenu ekipu iz Brestovca.