Rudaru pripao gradski derbi

Fudbaleri Rudara ubedljivo su savladali na svom terenu gradskog rivala FK Bor rezultatom 4:1 (2:1) u poslednjem, 17.kolu, jesenjeg dela Pomoravsko-timočke Zone.

Do prvog gola domaćin je došao posle 5 minuta igre, strelac je bio Ivica Božinović.

Pritisak I želja za izjednačenjem, ekipi starijeg gradskog rivala, isplatili su se u 29. minutu kada je posle kornera gol za RFK „Bor“ postigao Goran Trajković .

Tačku na prvo poluvreme stavio je Božinović, svojim drugim pogodkom u 35. minutu. Nakon gola usledili su oštri protesti fudbalera i stručnog štaba RFK „Bor“, a zbog prigovora, crveni karton je dobio trener Vojkan Aleksić.

U drugom delu utakmice Rudar je nastavio sa boljom igrom koju je krunisao sa dva pogodka Nebojše Mančića i Ivana Terzića u 66., odnosno u 88. minutu.