Fudbaleri Bora teško do tri boda

Fudbaleri omladinskog fudbalskog kluba Bor pobedili su golom Stankovića ekipu „Dunava“ iz Prahova u 18. kolu Pomoravsko-Timočke zone. Rudar je na gostovanju boljevačkom Rtnju ubedljivo savladan 3:0.

ofk-bor-prahovo3

Do nova tri boda, važna u borbi za titulu prvaka Pomoravsko-Timočke zone, fudbaleri iz Bora došli su zahvaljujući golu rezeviste Milana Stankovića u 77 minutu utakmice.

Borski crno-beli su u prvom poluvremenu pokušavali dugim i viskom loptama da otvore defanzivnu igru protivnika koji je evidentno u došao sa namerom da sačuva svoju mrežu.

ofk-bor-prahovo-4

Igra tokom najvećeg dela meča odvijala se pred šesnaestercem gostiju uz poneki, ne dovoljno opasan, kontra napad prahovske ekipe.

Visoke ambicije Borana ne dozvoljavaju kiks pogotovo ne pred domaćom publikom, zato je trener Hakija Rovčanin uvođenjem Đoševskog, Lazarevića i Stankovića pokušao da igru „spusti na zemlju“ gde su Borani spretniji.

Upravo je Stanković, potpomognut nespretnom rekcijom odbrane prahovljana lobovao golmana i doneo prekopotrebne bodove u borbi za titulu prvaka Pomoravsko-Timočke zone.

ofk-bor-prahovo-2

OFK „Bor„: Trailović, Čovrtanović, Mladenović V., Živanović, Stanojević, Nikolić, Terzić (Đoševski), Krstić (Stanković), Mladenović M. (Lazarević), Jovanović, Mašić.
FK „Dunav„: Jovanović, Mitrović, Čelić, Sokolović, Mihailović, Đorđević, Ostrovljanović, Stamenković (Nikolić), Stefanović, Živković (Durgut), Knežević (Ristić).

U narednom 19. kolu Borski tim igra „komšijski derbi“ protiv drugoplasiranog tima Kablova iz Zaječara.

Fudbaleri Rudara nastavljaju da igraju promenjivo i nepredvidivo. Ubedljiv poraz (3:0) ove subote pretpeli su od Rtnja iz Boljevca i ostali u „opasnoj zoni“ za ispadanje.