GRADSKI DERBI: Košarkaši “Zicera” u produžetku porazili ekipu “Bora” [FOTO]

0
42

U veoma teškoj i neizvesnoj utakmici, tim Košarkaškog kluba “Zicer” iz Bora savladao je sinoć ekipu KK “Bor-RTB” u prvom od dva košarkaška derbija ove sezone. Rezultat na kraju meča bio je +10 za “Zicer”, i to 88:98 (20:25, 24:14, 19:21, 21:24, 04:14), a meč je pratilo preko 500 gledalaca.

kk-bor-kk-zicer

Težak sinoćni meč za obe borske ekipe bio je pravi spektakl za sve ljubitelje košarke. Košarkaši “Bora” neočekivano dobro su se nosili sa borskim “Zicerašima”, s obzirom na mladost i neiskustvo.

Veći deo meča ekipa “Bora” je vodila, što je tim “Zicera” stalno sustizao. Ogroman broj izgubljenih lopti, dosta promašaja i loša odbrana, “Zicerašima” su otežavali situaciju, a domaćinima u ovom meču davali podstrek.

Prvu rezultatsku prednost košarkaši KK “Bor-RTB” stekli su u drugoj četvrtini i to 24:14. Razlog za toliku prednost bile su greške gostiju i u napadu i u odbrani. Međutim, u poslednjem periodu igre, pred sam kraj 4. četvrtine, zahvaljujući velikom broju ličnih grešaka koje su igrači “Bora” bili načinili, “Zicer” uspeva da se rezultatski vrati u igru i povede sa 82:84.

Ipak, faulom nad Aksić Nemanjom i njegovim slobodnim bacanjima, domaćini izjednačavaju, pa je pitanje pobednika trebalo rešiti u petominutnom produžetku.

Pad u igri ekipe “Bora” u tom produžetku, “Zicer” u potpunosti iskorišćava dobrim šutevima sa poludistance i sa tri poena, što doprinosi stvaranju razlike od +10 i konačnih 88:98 u korist gostujućeg tima ove utakmice.

Najefikasniji u ekipi “Zicera” bio je Gligorijević Stevan (32 poena), dok je kod “Bora” najučinkovitiji bio Ilić Aleksandar (25 poena).

KK “Zicer”: Buljan B., Nikolić M., Bogdanović D., Kocić M., Stanković M., Gligorijević S., Pajkić M., Antonijević M., Kulić Ž., Stanojević N., Petrović V.

KK “Bor – RTB”: Ivanović A., Grujić B., Bekan M., Marković L., Kolar A., Perišić A., Ilić A., Stanković M., Jovanović S., Aksić N., Šainović M., Ilić B.