KK “Bor-RTB” ostvario pobedu na domaćem terenu

0
239

Prvotimci KK “Bor-RTB” pobedili su u nedelju na domaćem terenu ekipu KK “Jablanica” iz Medveđe rezultatom 88:79 (25:18, 29:17, 20:26, 14:18) u okviru 2. kola Prve muške regionalne lige “Istok”.

Izabranici Dejana Ristića ostvarili su za vikend drugu uzastopnu pobedu u Prvoj RL “Istok”, a ovoga puta savladana je ekipa iz Medveđe.

Košarkaši iz Bora dobro su otvorili meč na domaćem terenu, te je nakon prvih deset minuta igre rezutat bio +7 u njihovu korist.

U drugoj deonici Borani su samo nastavili tamo gde su stali u prvoj četvrtini pa je na poluvremenu rezultat iznosio 54:35 u korist domaćina.

U nastavku meča gosti sa juga pokušavali su da smanje zaostatak za ekipom iz Bora što im je i donekle uspelo, pa su u poslednjoj četvrtini ušli sa zaostatkom od 13 poena. Naši košarkaši nisu dozvolili da u poslednjoj četvrtini dođe do preokreta, pa su sasvim zasluženo slavili pred domaćom publikom.

Nakon prva dva kola KK “Bor-RTB” nalazi se na 3. mestu na tabeli sa maksimalnom učinkom, dok KK “Jablanica” iz Medveđe zauzima 11. mesto posle i drugog poraza u ligi.

U narednom kolu KK “Bor-RTB” putuje u Leskovac gde ih očekuje duel sa KK “Actavis Academy”.

Objavljeni medijski sadržaj je nastao u okviru projekta ”Bor – Grad šampiona” koji je sufinansiran iz budžeta grada Bora. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.