ŽKK “Bor”: Poraz na domaćem terenu od ekipe ŽKK ” Šabac “

0
28

Naše košarkašice su u VIII koli I B Ženske lige izgubile na domaćem terenu od ekipe KK ”Šabac” iz istoimenog grada rezultatom 54:70 (15:17, 10:22, 15:19, 14:12). Ovo je šesti poraz naših košarkašica uz samo dve pobede, i trenutno zauzimaju jedanaesto mesto na tabeli.

U prvoj četvrtini vodila se izjednačena borba i niko nije ni slutio da druga četvrtina dati konačnog pobednika. Gošće su odigrale vrlo dobro i iskoristile sve greške Boranki i na poluvreme otišle sa četrnaest poena prednosti. U nastavku se vodila takođe izjednačena borba ali domaći sastav nikako nije uspeo da sustigne gošće, tako da su na kraju košarkašice iz Šapca zasluženo pobedile.

Rezultati VIII kola :

Bor – Šabac 54:70 15:17, 10:22, 15:19, 14:12)
Stara Pazova – Korg 011 60:67 (14:13, 16:12, 16:20, 14:22)
Moravac – Vojvodina 2 Voda Jazak 68:60 18:15, 19:21, 20:09, 11:15)
Tamiš – Jugobanat 77:85 (21:09, 16:24, 22:19, 18:33)
Gradac – Voždovac 58:93 (13:35, 09:19, 13:17, 23:22)
Student – Play Off 81:53 (22:17, 23:10, 18:10, 18:16)
Pro Tent – Radnički 43:109 (13:27, 11:23, 10:28, 09:31)

Boranke trenutno zauzimaju jedanaesto mesto na tabeli sa dve pobede i šest poraza. Sledeću utakmicu igraju u Kragujevcu protiv ekipe KK”Radnički”, lidera na tabeli.