KK „Bor RTB“ : Nova pobeda košarkaša

Borski košarkaši su u X kolu I Srpske muške lige zabeležili novu prvenstvenu pobedu. Pred domaćom publikom pobeđena je ekipa KK „Ekobasket“ iz Niša rezultatom 104:91 (24:25, 18:27, 33:20, 29:19). Ovo je peta pobeda Borana uz isto toliko poraza.

Naši košarkaši su loše otvorili utakmicu i dozvolili gostima da nametnu svoj tempo igre. Dodatni motiv gostima bila je i loša igra u odbrani i dosta promašaja u napadu. Međutim, u drugom poluvremenu promenila se slika na terenu. Uloge su zamenjene i našim košarkašima polako polazi sve ono sto im nije polazilo u prvom poluvremenu, preuzimaju stvari u svoje ruke i preokreću tok utakmice. Gosti su bili bespomoćni i naši košarkaši su samo povećavali rezultatsku prednost do kraja utakmice.

Rezultati X kola:

Jug – Mladost 87:76 (24:18, 24:20, 21:14, 18:24)
Junior – Knjaževac 72:67 (18:15, 18:23, 23:13, 13:16)
Bor RTB – Eko Basket 104: 91(24:25, 18:27, 33:20, 29:19)
Ozren – Jablanica 72: 69 (20:24, 15:13, 16:20, 21:12)
Pirot – Rtanj 116:69 (40:17, 21:14, 29:15, 26:23)
Niš – Prokuplje 118:52 (36:07, 25:16, 30:12, 27:17)
Napredak – Morava 82:78 (18:20, 20:23, 20:17, 24:18)

Borani trenutno zauzimaju osmo mesto na tabeli sa pet pobeda i pet poraza. Sledeću utakmicu igraju u Knjaževcu protiv istoimene ekipe u subotu, 13.12. sa početkom u 17:30 časova.