ŽKK “Bor” : Novi poraz

0
11
Naše košarkašice su u XI kolu I B Ženske lige izgubile u Užicu, od ekipe „Play Off“, rezultatom 72:59 (21:17, 10:19, 14:12, 27:11). Ovo je peti uzastopni poraz naših košarkašica koje zauzimaju jedanaesto mesto na tabeli.

Borske košarkašice su odigrale veoma dobro i iznenadile i protivnika i sve prisutne u hali. Niko nije očekivao ovako dobro izdanje Boranki. Pune tri četvrtine one su bile dostojan protivnik i u više navrata domaće igračice su bile u zaostatku od nekoliko poena. Svi su mislili da će ova utakmica biti na rezultatskoj klackalici do samog njenog kraja ali naše košarkašice nisu mogle izdržati i u poslednjoj četvrtini je odlučena utakmica u korist domaćih igračica.

Rezultati XI kola:

Play Off – Bor 72:59 (21:17, 10:19, 14:12, 27:11)
Voždovac – Radnički (Kg) 94:80 (23:23, 28:22, 23:20, 20:15)
Jugobanat – Pro Tent 94:88 (21:18, 23:29, 18:09, 17:23) (15:09)
Vojvodina 2 Voda Jazak – Student 59:63 (14:18, 20:15, 08:16, 17:14)
Radnički (Ob) – Gradac 80:63 (22:14, 23:17, 13:21, 22:11)
Šabac – Tamiš 87:83 (16:25, 16:20, 15:13, 25:14) (15:11)
Stara Pazova – Moravac 78:52 (17:16, 23:11, 14:12, 24:13)

Boranke trenutno zauzimaju jedanaesto mesto na tabeli sa dve pobede i devet poraza. Sledeću utakmicu igraju pred svojim navijačima u nedelju, 21.12. sa početkom u 18 časova u velikoj sali Javne Ustanove „Sportski Centar Bor“ a protivnik je ekipa KK“Moravac“ iz Čačka, koja se nalazi na petom mestu na tabeli sa sedam pobeda i četiri poraza.