KMF “Bor” pobedio niški Radnički u drugom kolu

0
226

U drugom kolu Treće futsal lige “Istok”, Klub malog fudbala “Bor” ostvario je veliku pobedu nad niškim “Radničkim 2010” rezultatom 5:4 (1:1).

Pred nešto više od stotinak gledalaca u velikoj sali Sportskog centra “Bor”, Borani su otvorili sezonu na domaćem terenu utakmicom protiv niškog Radničkog koji je na ovo gostovanje stigao nakon ubedljive pobede u prvom kolu.

Obe ekipe su počele meč malo opreznije i uglavnom su šutevi sa distance predstavljali glavnu pretnju po golove Stojčića i Stojkovića. Prvi su ozbiljnije zapretili gosti uputivši nekoliko neprijatnih šuteva, ali je golman Bora bio dovoljno pribran da sve pokušaje neutrališe. Domaći igrači su imali nekoliko opasnih kontranapada u prvih pet minuta meča ali bez realizacije. U desetom minutu meča viđen je i prvi pogodak u mreži Nišlija. Odličan kontranapad nakon oduzete lopte na sredini terena, realizovao je Marko Terzić. Prednost Borana trajala je svega dva minuta. Nišlije su odgovorile na isti način, kontranapadom. Šut Vasića je golman Stojčić uspeo da odbrani, ali se lopta nesrećno odbila od igrača domaćih Aleksića i završila u mreži. U nastavku prvog poluvremena viđeno je još dosta prilika na obe strane ali se na odmor otišlo rezultatom 1:1.

Drugo poluvreme su znatno bolje započeli igrači Radničkog. Već u dvadesetdrugom minutu, nakon preciznog udarca Marka Obradovića, Nišlije postižu pogodak i preokreću rezultat na 1:2. Imali su gosti još nekoliko dobrih napada, ali je odbrana Bora uspela da se konsoliduje i pribranije nastavi meč.

Usledili su napadi domaćina, ali i nešto nervoznija igra gostiju koja je vrlo brzo uzrokovala tri napravljena prekršaja. U dvadesetsedmom minutu meča Borani su došli do poravnanja pogotkom Nikole Krstića koji je grudima dodavanje Mirkovića, majstorski sproveo u mrežu.

Veoma su brzo gosti napravili pet prekršaja i bili na ivici da naprave i šesti koji bi automatski značio kazneni udarac sa deset metara u korist Borana. Jedna pogrešna sudijska odluka, tačnije nedosuđen šesti prekršaj Nišlija u tridesettrećem minutu, u potpunosti je poremetila Borane. Za samo dva minuta Nišlije su povele 2:4 golovima Dimitrija Radenkovića i Marka Obradovića.

Nakon tajm auta Borani su podigli još više svoju agresivnost i pokušali da postignu treći pogodak. Nesmotreni start igrača gostiju doveo je do šestog napravljenog prekršaja koji je automatski predstavljao kazneni udarac za Borane. Loptu je na deset metara postavio Miloš Stanojević i veoma preciznim udarcem smanjio na 3:4. Prošlo je svega deset sekundi, a Stanojević postiže svoj drugi, a četvrti gol Borana na ovom meču i uvodi utakmicu u uzbudljivih četiri minuta završnice.

Radnički je pokušao da sa pet igrača u polju (golmanom-igračem) dođe do sva tri boda. Udarci sa distance, stativa, ali i odlični golman Stojčić i odbrana Bora uspeli su da spreče goste u postizanju pogotka. Na dvadesetak sekundi do kraja, igrači Bora su presekli dodavanje, lopta je stigla do Stanojevića koji preciznim udarcem sa više od dvadeset metara donosi i više nego zasluženu pobedu i prva tri boda KMF-a u ovoj sezoni.

Borani se nakon nepotpunog drugog kola sa tri boda nalaze na petom mestu, dok je Radnički sa istim brojem bodova na drugom mestu. U narednom kolu KMF “Bor” gostuje Akademcu u Nišu.

Sastavi ekipa na utakmici:

KMF “Bor”: Milan Stojčić (G), Milivoj Đenadić (K), Marko Terzić, Nikola Nikolić, Miloš Stanojević, Nikola Krstić, Miloš Aleksić, Nenad Đorđević, Dejan Mirković, Milan Bulatović. Trener: Mario Popović

KMF “Radnički 2010”: Dušan Stojković (G), Marko Obradović, Viktor Vasić, Đorđe Stojanović, Dimitrije Radenković, Vladimir Gocić, Stefan Milosavljević, Nemanja Tasić, Mladen Ivanović, Jovan Trojanović, Nikola Zlatanović, Petar Nikolić, Danilo Dragišić (K). Trener: Milan Tošić

Objavljeni medijski sadržaj je nastao u okviru projekta “Bor – Grad šampiona”, koji je sufinansiran iz budžeta grada Bora. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva