KMF “Bor” poražen na svom terenu u veoma uzbudljivom meču

0
412

U odloženoj utakmici desetog kola Treće futsal lige “Istok”, KMF “Bor” poražen je na svom terenu od bujanovačkog KMF “Zufo” rezultatom 4:9 (1:4).

Bujanovčani su u ovaj meč ušli kao favoriti, jer im je pobeda bila preko potrebna u borbi za prvo mesto koje vodi u veći rang. Sa druge strane, Boranima je ova utakmica predstavljala odličnu priliku za nastavak dobrih rezultata na svom parketu i pomak u gornji deo tabele.

Meč je počeo dosta ujednačeno i bez mnogo prilika za obe strane. Prvi tim koji je ozbiljnije zapretio po gol mrežu protivnika bio je bujanovački. Ipak, i pored postignutog gola, isti je opravdano poništen zbog igranja rukom gostujućeg igrača prilikom prijema lopte.

Međutim, već u šestom minutu, usled greške u odbrani, gosti koriste šansu i dolaze do prednosti od 0:1. Olako primljen gol uneo je nervozu u redove domaćina. Nedugo, nakon izvedenog kornera i loše postavljene odbrane naših igrača, u devetom minutu meča “Zufo” udvostručuje svoju prednost.

Ipak, već u jedanaestom minutu, nakon izgubljene lopte gostiju, Bor smanjuje zaostatak za Bujanovčanima na 1:2, golom Nikole Krstića.

I kada je delovalo da će Borani preuzeti inicijativu, gotovo u sledećem napadu gosti postižu i treći gol na meču i ponovo prave razliku. U nastavku poluvremena igralo se dosta otvoreno sa velikim brojem šansi na obema stranama.

Bolju igru u prvom poluvremenu gosti su krunisali i četvrtim golom, i to pred sam istek prvog perioda meča.

Početkom drugog poluvremena, Bor stiže veoma brzo do svog drugog gola. Naime, nakon dobrog pasa Dalibora Mirkovića, gol mrežu gostiju zatresao je pogodak Nina Stojanovskog.

Nošen publikom i uz mnogo veću želju i angažovanost, domaćin je već u 27. minutu meča, golom Milivoja Đenadića, smanjio razliku na 3:4.

Znatno bolja igra u drugom periodu utakmice probudila je nadu domaće publike da Borani mogu do boda, pa čak i do preokreta u meču. Međutim, u 32. minutu gosti se odlično snalaze u šestercu Borana i postižu peti gol.

Dva minuta kasnije, “Zufo” postiže i šesti gol na meču iz kaznenog udarca sa deset metara, a gotovo u sledećem napadu KMF “Bor” ponovo smanjuje zaostatak na 4:6, i to vrlo lepim pogotkom Igora Zlatkovića.

Borani su pokušali da još jače napadnu i pokušaju da osvoje barem bod na ovom meču, ali su gosti iskoristili veliki prostor za kontra napade i u 36. minutu poveli sa 4:7. Do kraja utakmice “Zufo” je postigao još dva gola i došao na kraju do dosta ubedljive, ali i zaslužene pobede.

Nakon ove utakmice Borani se nalaze na osmom mestu na tabeli sa osvojenih 16 bodova i utakmicom manje, koju će u utorak odigrati protiv ekipe KMF “Bela Crkva” iz Kuršumlije.