KOŠARKA: “Jug” sa 18 trojki srušio Bor, košarkaši “Zicera” porazili “Negotin”

0
54

Prvi tim KK “Zicer” iz Bora savladao je juče na domaćem terenu ekipu KK “Negotin” rezultatom 69:60 (23:19, 18:07, 11:19, 17:15) i to u okviru prvog kola Druge muške regionalne lige “Istok”. Za razliku od kolega u nižem rangu takmičenja, košarkaši Bora izgubili su sinoć meč trećeg kola Prve muške regionalne lige “Istok” protiv ekipe KK “Jug” iz Vranja rezultatom 88:93 (23:20, 22:23, 22:29, 21:21).

kosarkaska-lopta-bor030

Košarkaši “Zicera” savladali su juče na svom parketu ekipu “Negotin” i time osvojili prve bodove na startu Druge muške regionalne lige. Borska ekipa dala je maksimalni učinak na ovom meču, a u prilog tome govori i činjenica da protivnik ni u jednoj četvrtini nije uspeo da povede.

Osetan pad u igri ekipe “Zicer” video se u trećoj četvrtini, kada je gostujuća ekipa uspela da izjednači, ali se na tome i završilo. Najučinkovitiji u domaćoj ekipi bio je Mijatović sa svojim 21 poenom.

KK “Zicer”: Nikolić M., Mijatović M., Kocić M., Pajkić M., Kulić Ž., Tojagić Đ., Vasiljević P., Radivojević D., Stanković M., Buljan B., Gligorijević S., Vranov F.

KK “Negotin”: Stanković M., Puškarev A., Krstić P., Savić D., Jovanović M., Nikolić A., Mitić P., Sanojević Ž., Lukić S., Kovačević M., Pejčić A.

KK “Bor” lošiji na startu trećeg kola

Dok su košarkaši “Zicera” slavili svoju prvu pobedu u takmičenju, košarkaši “Bora” izgubili su meč trećeg kola Prve muške regionalne lige protiv ekipe KK “Jug” iz Vranja, koja je domaćoj ekipi dala ni manje ni više nego 18 trojki.

Borani su prvu četvrtinu rešili u svoju korist sa 23:20. Međutim, zonsku odbranu 1-3-1, koju su domaći igrači igrali u daljim četvrtinama, bila je jedva dočekana od strane dobrih šutera gostujuće ekipe.

Raskorak u rezultatima napravljen je u trećoj četvrtini, a pad u igri naše ekipe rezultovao je gubitak meča. Najviše poena u korist KK “Bor” dao je Rosić, i to 20 poena, dok je na celoj utakmici najviše poena, čak 31, dao igrač gostujuće ekipe Stevanović.

KK “Bor”: Martinesić, Rosić, Prodanović, Marković M., Perišić, Petrović, Marković I., Filipović, Sibinović, Mladenović, Ognjenović, Cekić.

KK “Jug”: Stevanović, Savić, Antić, Krstić, Nikolić, Petrović, Radisavljević, Jović, Stošić, Radosavljević, Trajković, Popović.

Po svemu sudeći, ovaj vikend možemo slobodno prozvati košarkaškim. Subota je bila rezervisana za dva muška prvotimska kluba –  “Bor” i “Zicer”, a današnji dan će zasigurno obeležiti meč u najjačoj ženskoj ligi Srbije, i to između ŽKK “Bor” i prošlogodišnjeg prvaka Srbije ŽKK “Radivoj Korać”. Utakmica će se odigrati večeras od 17 časova u velikoj hali JU “Sportski centar Bor”, a ulaz je besplatan.