Košarkaši Bora upisali još jednu pobedu – šest od šest

Košarkaši Bora nastavili su sa odličnim partijama ove sezone. U sedmom kolu Prve muške regionalne lige Istok, Bor je na svom terenu pobedio Knjaževac 1950 rezultatom 82:68 (20:17, 15:15, 29:13, 18:23).

Izabranici trenera Dejana Aleksića došli su do šestog ovosezonskog trijumfa iz isto toliko mečeva.

U prvom poluvremenu utakmica je opravdala epitet derbija i viđena je velika borba ispod oba koša. Domaćini su na veliki odmor otišli sa tri poena prednosti stečenih u početnoj deonici.

Pitanje pobednika rešeno je u trećoj četvrtini, pre svega sjanim šutem van linije 6,75. Igrači Bora su ubacili šest „trojki“ u ovom delu utakmice i u poslednjih deset minuta su ušli sa rezultatom 64:45.

Do kraja meča košarkaši iz Knjaževca su uspeli jedino da ublaže poraz.

Najefikasniji u sastavu Bora bili su Jovan Anđelković sa 23, Đorđe Rakočević i Petar Vidanović sa 16, odnosno 15 ubačenih poena.

Kod gostiju su se istakli Danilo Jamaković, koji je postigao 21 poen i Bogdan Borović sa 16 postignutih poena.

KK Bor RTB se sa stoprocentnim učinkom nalazi na čelu tabele sa 12 bodova, sledi Morava sa 11 i Knjaževac 1950 sa 10 bodova. Mladost-Vesna i Topličanin imaju po osam bodova, dok su na začelju Vlasotince i Junior sa šest i pet bodova, ali i po jednom utakmicom manje.

Borski košarkaši u narednom kolu dočekuju ekipu Topličanina, koju su na početku prvenstva u Prokuplju savladali rezultatom 87:54.