Košarkaši “Rudara 1903” savladali “Moravu”

0
344

Košarkaši “Rudara 1903” upisali nova dva boda pošto su u subotu na svom parketu savladali “Moravu” iz Vladičinog Hana rezultatom 88:83 (21:19, 18:19, 33:25, 16:20) u šestom kolu Prve muške regionalne lige.

U prve dve četvrtine viđena je izjednačena borba u kojoj ni jedan od rivala nije uspeo da se rezultatski odlepi, pa se na “veliki odmor” otišlo sa rezultatom 39:38.

Domaći sastav je do ključne prednosti stigao u trećoj četvrtini, u koju je 33:25 i praktično prelomio meč.

Najefikasniji u redovima borskog tima bili su Petar Vidanović sa 22 i Marko Vučetić sa 19 postignutih poena.

Kod gostiju su se šuterski istakli Nikola Marković i Nenad Stojanović koji su postigli 24, odnosno 23 poena.

“Rudar 1903” posle pet odigranih utakmica zauzima četvrto mesto na tabeli sa osam bodova i skorom od tri pobeda i dva poraza. “Morava” je treća sa istim učinkom, ali nešto boljom koš razlikom.

Lideri na tebeli su Radnik iz Surdulice i jablanica iz Medveđe sa po devet bodova.

Borski tim u narednom kolu gostuje Marinosu iz Niša.