Košarkašice “Rudara 1903” ubedljive protiv “Lima”

Košarkašice borskog “Rudara 1903” ostvarile su ubedljiv trijumf u četvrtom kolu “plej-ofa” Druge ženske regionalne lige – Jug, pošto su u subotu na svom terenu savladali ekipu “Lima” iz Priboja rezultatom 80:42 (18:11, 15:10, 23:07, 24:14).

Borske košarkašice opravdale su ulogu favorita i apsolutno zasluženo su došle do novog, trećeg po redu trijumfa u doigravanju, istovremeno ostale su na vrhu tabele.

Igračice borskog tima dobro su ušle u meč, ali si ni gošće iz Priboja nisu lako predavale. Viđena je velika borba iako rezultat posle prvih 20 minuta to ne pokazuje. Borska ekipa postigla je 33 poena za poluvreme i već tada je imala 12 poena prednosti.

Košarkašice “Rudara 1903” su u trećoj četvrtini “stegla odbranu” i protivnicama dozvolila samo 7 poena za deset minuta igre.

Slična slika viđena je i u poslednjoj deonici, pa su Boranke stigli do veoma ubedljive pobede 80:42.

“Rudar 1903” je prvi na tabeli sa skorom 6 pobeda i dva poraza, dok “Lim” drugi sa učinkom 4-4. Ekipa Paraćina je treća uz dve utakmice manje od “Rudara 1903” sa pet pobeda i jednim porazom.