MRK „Bor 2“: Pad Nišlija u Boru

U hali JU Sportski Centar „Bor“ pred oko stotinak navijača borska ekipa pružila je još jednu dobru partiju, ovoga puta pred Boranima poklekao je Niš Express Železničar rezultatom 29:25 (10:12).

Borski momci su relativno slabo otvorili utakmicu, prvo poluvreme obeležio je veliki broj tehničkih grešaka u napadu domaćina što je rezultiralo padom i u odbrani. Činilo se da borski tim nema rešenje za od početka raspoložene Nišlije.

U drugom poluvremenu sasvim druga slika, primetilo se znatno veće angažovanje borskog tima u odbrani što je bio preduslov da i napad konačno profunkcioniše, došlo je do rezultatskog preokreta i Borani su zasluženo slavili. U redovima Nišlija najbolji su bili Petrović i Rajković a kod domaćina Dragojić i Andrijević koji su pokazali izuzetnu agresivnost u odbrani i požrtvovanost u napadu.

Ovom pobedom borski rukometaši obezbedili su opstanak u ligi. Međutim, kako saznajemo, zbog lošeg finansijskog stanja uprava borskog kluba nije izmirila obaveze kotizacije prema Rukometnom Savezu Srbije i to će rezultirati oduzimanjem bodova borskoj ekipi što znači da je opstanak Borana u ligi i dalje pod znakom pitanja.