NA IVICI INCIDENTA: Borani za dlaku bolji od Negotinaca

0
31

U derbiju četvrtog kola Prve lige “Istok”, rukometaši Bora pobedili su negotinski RK “Hajduk Veljko”.

rk-bor

U Sportskom centru u Boru, ljubitelji rukometa sinoć su slavili pobedu domaćih rukometaša nad ekipom iz Negotina.

Negotinci su bili u prednosti većim delom prvog poluvremena, tačnije do 24. minuta igre, kada su Borani izjednačili (11:11). Ostatak prvog dela utakmice igrao se po principu “gol za gol”, pa je prvih 30 minuta završeno rezultatom 14:14.

Ispostavilo se da je odlična igra domaćina u finišu prvog poluvremena bila samo uvertira za ono što je usledilo u drugom poluvremenu. Osim dosta agresivnije igre od strane obe ekipe, u drugom delu meča bilo je nekoliko lepih poteza i kontri domaće ekipe koja se prilično “probudila” nakon pauze i konsultacija sa trenerom. Čini se da su najraspoloženiji za igru bili Kastratović (10) i Leovac (7), ali i golman Petrović koji je odlično čuvao mrežu domaćih.

Usled velike tenzije između domaćih navijača i gostujućih igrača, pred sam kraj utamice, umalo je došlo do incidenta. Međutim, brzom intervencijom redara, sudija i delegata utakmica je nastavljena bez problema. Odluka o pobedniku pala je u poslednjim minutima meča, kada je domaćin za dva minuta stigao do 25:22. Ipak, Negotinci nisu odustajali i utakmica je završena rezultatom 26:24.

“Utakmica je bila jako teška. Protivnik je jedna jako iskusna ekipa, dok smo mi jedna mlada ekipa koja tek počinje da gradi svoju igru. Bitno je da smo ispoštovali sve dogovore iz svlačionice, da nismo poklekli u prvom poluvremenu, a da smo u nastavku igre pokazali borbenost i ostvarili pobedu”, rekao je trener ORK “Bor”, Jugoslav Petrović.

Borani će utakmicu u okviru 5. kola Prve lige “Istok” igrati protiv RK “Rembas” iz Resavice na gostujućem terenu.