NASTAVLjA SE DOMINACIJA: Boranke „razvalile“ Pirot

Rukometašice Bora nastavile da nižu pobede.

zrk-bor-pokrivanje

Rukometašice Bora zabeležile su novu pobedu u okviru 6. kola „Super B“ lige Srbije.

Rukometašice ŽJRK „Bor RTB“ su na gostovanju u Pirotu pobedile istoimenu ekipu i ostvarile petu pobedu u ovoj sezoni. Borske rukometašice savladale su protivničku ekipu rezultatom 32 : 18.

Naše devojke su već nakon prvih 10 minuta igre, uzele stvar u svoje ruke i prešle u vođstvo nad domaćom ekipom. Držale su konce u svojim rukama od početka do kraja. Na poluvremenu imale su četiri gola prednosti, pa je prvi deo utakmice završen rezultatom 13:9, za ekipu Bora.

U drugom delu, rukometašice Bora nastavljaju da dominiraju. Ekipa Pirota je uspela da postigne samo devet pogodaka, dok je borska ekipa duplirala taj broj i postigla veličanstvenih 19 golova u drugom poluvremenu i došla do zaslužene pobede.

Briljirala je Milić Bojana koja je postigla 7 golova, a efikasne su bile i Stankovski Sara i Novaković Milica sa po pet pogodaka, dok je Jeftov Katarina bila najbolji igrač utakmice.
Utakmicu narednog kola rukometašice Bora igraju na domaćem terenu protiv ekipe ŽRK „Metalac“ iz Kraljeva.