NEPOBEDIVI KOD KUĆE: Velika pobeda KK “Zicer” iz Bora protiv ekipe iz Blaca [FOTO]

Košarkaši Košarkaškog kluba “Zicer” iz Bora savladali su sinoć u okviru 15. kola Druge muške regionalne lige “Istok” na svom parketu ekipu KK “Zone Boys” iz Blaca rezultatom 69:68 (15:14, 23:13, 21:23, 10:18). Ovo je još jedna pobeda u nizu domaćih košarkaša, a njome su “Ziceraši” opravdali epitet nepobedivih kod kuće.

kk-zicer-blace-03

Nakon prošlonedeljnog poraza u gostima protiv ekipe KK “Đerdap” iz Kladova, borski “Ziceraši” ostvarili su sinoć svoju 9. pobedu u dosadašnjem toku takmičenja, naspram četiri izgubljene utakmice.

Ekipa KK “Zicer” držala je meč u svojim rukama, o čemu govori i konstantna razlika od 10 poena tokom druge i treće četvrtine. Veliki pad borskih košarkaša dogodio se u četvrtom periodu igre, kada je gostujuća ekipa uspela da zonskom odbranom razbije napad “Ziceraša” i stigne do izjednačenja.

kk-zicer-blace-02

U poslednjem minutu igre, iako u bonusu, gostujuća ekipa napravila je faul, pa je penalima Nikolić Miloša ekipa KK “Zicer” postigla vođstvo od dva poena razlike. Ipak, greškom u odbrani, u poslednjoj sekundi meča, gosti su dobili dva slobodna bacanja za izjednačenje.

kk-zicer-blace-01

Srećom, promašili su prvo slobodno bacanje, što je bilo dovoljno za pobedu borske ekipe.

Najefikasniji u ekipi KK “Zicer” bio je Mijatović Miloš sa postignutim 31 poenom, dok je u gostujućoj ekipi najviše koševa postigao Memet A., i to 26.

KK “Zicer”: Antonijević, Buljan, Stanković, Nikolić, Pajkić, Vasiljević, Mijatović, Radivojević, simonović, Kocić, Gligorijević, Bogdanović.

KK “Zone Boys”: Miletić D., Fejzić, Memet, Radovanović, Simić, Mrdelić, Miletić N., Petrović, Mihajlović, Kolašinac.

kk-zicer Kako se navodi iz uprave kluba, ova mlada ekipa, zajedno sa trenerom Žarkom Mijatovićem, veoma je zadovoljna dosadašnjim učinkom, ako se uzme u obzir da im je ovo prvo seniorsko takmičenje nakon osvajanja Letnje seniorske lige.