NEZAUSTAVLJIVE: Nova pobeda borskih rukometašica [FOTO]

U utakmici 5. kola „Super B“ lige Srbije za žene savladan Zrenjanin.

zrk-bor-zrk-zrenjanin

Rukometašice Bora još jednom pobedom u nizu su dokazale da su zasluženo dobile šansu da se bore u ovom rangu takmičenja. Protiv bivšeg superligaša, ekipe ŽRK „Proleter Superprotein“ iz Zrenjanina naše devojke pokazale su veliku želju za pobedom, ali i to koliko im podrška publike znači.

Borske rukometašice odlično su startovale, princip gol za gol važio je u prvih 5 minuta meča, nakon čega su uzastopnim akcijama stvorile veliku prednost (10:5). U 18. minutu prednost Boranki počela je da se smanjuje agresivnijom igrom protivnica, što je doprinelo izjednačenju (13:13) na samom kraju prvog poluvremena.

U drugom delu meča rukometašice Bora odličnom igrom su za kratko vreme napravile razliku od četiri gola. Međutim, protivnik se nije predao. Proleterke smanjuju prednost na samo jedan gol razlike, i to 10 minuta pred kraj utakmice. Ipak, sreća je bila na našoj strani, pa su rukometašice Bora uspevele da završe meč sa tri gola prednosti, odnosno rezultatom 27:24.

Problem našim rukometašicama pravile su daleko iskusnije protivnice. Pored kapitena Dijane Četić, koja je proglašena za najboljeg strelca Super lige prošle godine, na levom krilu imali su nezaustavljivu reprezentativku Milu Čaušević. Ali, uprkos tome, rukometašice Bora uspele su da osvoje još dva boda u ovoj sezoni.

„Igra je bila mnogo bolja nego prethodna na domaćem terenu. Očekivali smo tešku utakmicu, jer je Proleter iskusnija ekipa od nas, a i prošle godine su igrale u Super ligi. Ipak, dva boda su tu. Ovo su za nas jako bitne utakmice, jer na njima stičemo neophodno iskustvo. Ja se nadam da ćemo posle nekoliko ovakvih utakmica smanjiti oscilacije i igrati bolje i u kontinuitetu“, rekao je Zoran Barbulović, trener ŽJRK „Bor RTB“.

Narednu utakmicu rukometašice Bora igraju u Pirotu.