Nova pobeda borskih rukometašica !!!

 Posle pobede nad Napredkom, borske rukometašice su večeras u veoma uzbudljivoj završnici zabeležile pobedu i protiv  ambiciozne ekipe iz Čačka. Boranke su slavile rezultatom 18:17, poluvreme 7:8.

 

Posle pobede nad Napredkom, borske rukometašice su večeras u veoma uzbudljivoj završnici zabeležile pobedu i protiv  ambiciozne ekipe iz Čačka. Boranke su slavile rezultatom 18:17, poluvreme 7:8.

 

 

 

Od samog početka utakmice Čačak je imao konstantnu prednost, ali ne više od dva gola. Boranke su uspele da  jakom odbranom spreče gostujuće rukometašice da se rezultatski odlepe, tako da se na pauzu otišlo sa minimalnom prednošću gostujuće ekipe, rezultat je bio 7:8.

 

Rukometašice iz Čačka su i u drugom poluvremenu imale konstantnu rezultatsku prednost. Boranke su uspele par puta da stignu gošće i izjednače rezultat, međutim Čačanke su odolevale sve do 58. minuta utakmice  kada je domaćin uspeo da povede. Pravi junak utakmice je kapiten Boranki, golman Kosić Dubravka koja je odbranom sednerca u zadnjem minutu utakmice donela veoma važna dva boda borskoj ekipi.

 

 

Ovo je Borankama druga pobeda u prvenstvu. ŽRK "RTB Bor" sledećeg vikenda gostuje ekipi Dinama Petrohemije u Pančevu.

 

 

 

RTB Bor – Čačak 18:17 (7:8)

Isključenja: 10 min. RTB Bor, 6 min. Čačak

Sedmeraci: RTB Bor  4(3), Čačak  8(6)

Broj gledalaca: 300 

 

RTB Bor : Jevtić, Pupovac, Medić 2, Mijatović 1, Filipović, Petrin 1, Jordanović 1, Dronjaković S. 3, Žugić 1, Dronjaković T. 3, Đorđević 2, Perović, Kosić (18 odbrana), Stoiljković 4.

 

Čačak : Kovavčević, Đekić 8, Popović I.,Vučković, Popović N., Vujović 1, Milinović 1, Radivojević 4, Tošović, Janjić, Sando, Filipović, Četić 3, Mijailović.