Nova pobeda borskih rukometašica, savladan i Junior

1
516

Ženski rukometni klub “Bor RTB” savladao je beogradski “Junior” rezultatom 26:34 (10:18) u četvtom kolu Super B lige Srbije.

Izabranice Zorana Barbulovića odigrali su u Beogradu meč na izuzetno visokom nivou, kako u odbrani, tako i u napadu, i zasluženo osvojile nove bodove.

Pitanje pobednika je praktično rešeno u prvim minutima utakmice, kada su borske rukometačice serijom od tri gola napravile osetniju prednost koju su do kraja prvog poluvremena strpljivo uvećavale.

Drugi deo meča sveo se na održavanje stečene prednosti u čemu su igračice kluba iz “grada bakra” bez problema uspele.

Za igračicu utakmice proglašena je Isidora Sujić koja je sa sedam postignutih golova bila i najefikasnija u borskom sastavu. Odlično su je pratile Tamara Simonović i Nina Milovanović sa po šest i Jelena Bogdanović sa pet postignutih golova.

U ekipi “Juniora” istakle su se Ivana Pušonja sa šest, kao i Andrijana Janković i Jovana Potkonjak sa po četiri data gola.

Posle četiri kola ŽJRK “Bor RTB” se nalazi na vrhu tabele sa maksimalnih osam bodova.