Nova pobeda Borskih košarkaša

0
15

Nova pobeda borskih košarkaša u još jednom derbiju u nizu u 18. kolu. Pred domaćom publikom pobeđena je ekipa KK “Napredak Maksi Co.” iz Aleksinca rezultatom 83:73 (16:18, 21:14, 22:24, 24:17).

U Boru se odavno nije igrala ovako lepa i zanimljiva utakmica. Obe ekipe su ušle u ovu utakmicu oprezno jer je pobeda u ovoj utakmici bila od izuzetne važnosti. U prvom delu sezone Borani su pobedili u Aleksincu sa tri poena razlike. Posle početnog isprobavanja  i ispitivanja snaga, u kome gosti stiči blagu prednost, Borani nameću svoj nadaleko čuveni ritam i dozvoljavaju gostima da ubace samo četrnaest poena u drugoj četvrtini tako da na poluvreme odlaze sa pet poena prednosti. Veoma razigrani u Borskom timu bili su P. Branković, Ž.Živanović i A. Petrović koji su jedni i od najiskusnijih igrača koji nose tim. U nastavku utakmice pomeniti igrači potpomognuti mladjim snagama sa klupe održavaju stečenu prednost, koju su gosti nekoliko puta neuspešno uspeli da ugroze.

Borani trenutno zauzimaju peto mesto na tabeli sa jedanaest pobeda i sedam poraza. Sledeću utakmicu igraju u Prokuplju, protiv istoimene ekipe, u subotu, 01.03. sa početkom u 18h.