Nova pobeda naših košarkaša u gostima

0
17

http://www.b92.net/news/pics/2008/02/110139823947b5cc38e8358844730955_big.jpgJoš jedna u nizu odličnih utakmica naših košarkaša u gostima. Ovoga puta je, u Prokuplju, pobeđena istoimena ekipa, koja je prosle godine igrala "B" ligu Srbije, rezultatom 75:80 (10:24, 17:18, 22:16, 26:22).

Malo ko je očekivao ovako dobru igru u gostima ove sezone pa još ako se zna da je tim podmađen i da je ekipu napustilo nekoliko igrača, onda se može smatrati da je ovo pravi podvig naših košarkaša. Silovito su krenuli od samog početka utakmice nedozvoljavajući protivniku da dođe u priliku da postigne koš. I odbrana i napad su bili na visokom nivou tako da je protivniku na poluvremenu dozvoljeno da postignu samo dvadeset i sedam poena a pri tome servirano im je čak četrdeset i dva poena. Početkom drugogo poluvremena Borani povećavaju prednost i na preko dvadeset poena razlike. Ali pošto je borska ekipa veoma mlada, desio se i jedan pad u drugom poluvremenu tako da je u nekoliko navrata dozvoljenu protivniku da se približi i smanji zaostatak na samo jedan poen prednosti. Međutim, Borani ne dozvoljavaju da protivnik preuzme vođstvo i sa nekoliko vezanih akcija vraćaju sigurnu prednost i na kraju nose dva boda kući.

Borani trenutno zauzimaju peto mesto na tabeli sa dvanaest pobeda i sedam poraza. Sledeću utakmicu igraju pred svojom publikom, u velikoj hali Javne Ustanove "Sportski Centar Bor", u nedelju, 09.03. sa početkom u 18h a protivnik je još jedan od direktnih konkurenata u borbi za mesto na tabeli, ekipa KK "Zlatibor" iz Čajetine. Ovo je još jedna u nizu od derbi utakmica koje Borani igraju skoro svake nedelje tako da je pomoć publike itekako dobrodošla.