Novi trijumf borskih rukometašica

Rukometašice „Bora“ ubedljivo si savladale, na domaćem terenu, ekipu „Voždovca 1955“ rezulatom 31:19 (13:10) u jedanaestom kolu Super rukometne lige Srbije.

Borske rukometašice, vidno oslabljene, sa samo dvanaest igračica u protokolu, dobro su otvorile meč. Posle pet minuta utakmice vodile su sa 4:0, a posle dvanaest sa 9:2 što je bila i najveća prednost u prvom poluvremenu.

Sredinom prvog dela meča usledio je pad u igri domaćih igračica što su gošće iz Beograda iskoristile, napravile seriju od pet golova i smanjile rezultat na 10:7.

Do kraja poluvremena rukometašice borskog kluba održavale su prednost od tri golova razlike.

Posle pauze Boranke su zaigrale angažovanije, manje su grešile i više pogađale. Prednost je polako rasla do najvećih trinaest golova koliko je iznoslila i na kraju utakmice.

Najefikasnija u domaćem timu bila je Bojana Milić sa devet golova, šest je postigla Aleksandra Bakša, a četiri kapitan Tamara Simonović.

U ekipi „Voždovca 1955“ najraspoloženije su bile Katarina Mančić sa pet i kapiten Mina Petrović sa tri postignuta pogotka.

Za igračicu utakmice izbrana je Bojana Milić.

ŽJRK „Bor RTB“ posle jedanaest kola ima jedanaest bodova, sa po pet pobeda i poraza i jednom nerešenom utakmicom.

Bor – Dvorana: Sportski centar Bor. Gledalaca: 450. Sudije: Boban Blagojević (Jagodina) i Branislav Đokić (Jagodina). Sedmerci: Bor 1 (0), Voždovac 1955 3 (2).

Bor RTB: Gordana Velinović, Katarina Jevtov (2), Zoe Petrović (3), Aleksandra Bakša (6), Teodora Majkić (3), Tamara Simonović (4), Dejana Nikolov (2), Ana Marković, Milica Mitić, Bojana Milić (9), Alma Redžeplar, Ranica Ivković (2). Trener: Zoran Barbulović.

Voždovac 1955: Mina Stajković, Jovana Dragosavljević, Jelisaveta Marković (1), Sara Todorović (2), Valentina Božinović (1), Katarina Mančić (5), Darinka Petronijević (1), Aleksandra Vasić, Tina Ranđelović (2), Mina Petrović (3), Vanja Lukić (1), Maša Vasić (1), Katarina Mitrović, Marija Zafirović (2). Trener: Radan Rovčanin.