OFK Bor započeo sezonu pobedom

0
14

Fudbaleri Bora uspešno su započeli ovosezonsko takmičenje u Pomoravsko-timočkoj zoni pobedivši na svom terenu ekipu Napretka iz Drenovca rezultatom 2 :0.

Ofk bor - napredakDomaćin je do vodstva došao golom Jovanovića u 28. minutu, a konačan rezultat je postavio Janković desetak minuta pre kraja meča.

Borani su utakmicu počeli dobrom igrom, a prvu pravu šansu imali su u 18. minutu kada je Mašić sa peterca loptu glavom poslao iznad prečke.

Samo minut kasnije igrači Napretka zapretili su golmanu Trailoviću ali je on uspeo sjajnom intervencijom da ukroti snažan udarac kapitena gostiju Stojanovića.

U 28. minutu, posle dobre akcije veznog reda, Saša Jovanović poslao je loptu u mrežu protivničke ekipe. Do kraja prvog poluvremena, Borski fudbaleri imali su još nekoliko prilika, ali nije došlo do promene rezultata.

U drugom poluvremenu se uglavnom igralo između dva šesnaesterca, bez pravih plilika.

Prvo uzbuđenje nastupilo je u 75. minutu kada je došlo do koškanja, nakon čega su po žuti karton dobili igrači obe ekipe, Jovanović kod domaćina i Obradović iz gostujuće ekipe.

ofk bor- napredakU 79. minutu u listu strelaca upisuje se Darko Janković i rešava pitanje pobednika utakmice.

Za kraj, Čaurević u 92. minutu propušta odličnu šansu da povisi rezultat.

Meč je pratilo oko hiljadu gledalaca po izuzetno prijatnom vremenu za igru.