OFK “Slatina” osvajač fudbalskog kupa Borskog okruga

0
388

Fudbaleri OFK “Slatina” savladali su u finalu fudbalskog kupa Borskog okruga, odigranog na gradskom stadionu u Negotinu, ekipu Sloge iz Kobišnice nakon preokreta rezultatom 4:2 (0:2).

Odigran je dinamičan i veoma uzbudljiv meč u Negotinu u kojem je svakoj ekipi pripalo po jedno poluvreme.

Odlično su igrači Sloge iskoristili bolju igru u prvom poluvremenu i pred sam finiš poluvremena postigli dva gola koja su im donela veliku prednost. Najpre je u 36. minutu Slogi prednost doneo Jeremić, da bi svega četiri minuta kasnije na dva nula rezultat povisio Ilić.

Znatno drugačiji pristup igri Slatinjani su imali u narednih 45 minuta. Razigraniji “žuti” su se vratili u meč već u 58. minutu nakon gola Pajkića posle kornera.

Zatim je na scenu stupio napadač Kostić koji je najpre izjednačio na 2:2, a onda do kraja meča uspeo da stigne i do hat-trick-a i tako obezbedi novi trofej u bogatoj riznici trofeja OFK “Slatina”.

Osvajanjem kupa OFK “Slatina” dobila je priliku za nastavak takmičenja u Kupu FS Regiona Istočne Srbije.

Obe ekipe nastavljaju svoje takmičarske obaveze već ovog vikenda. Slatina će u okviru 3. kola fudbalske Zone “Istok” gostovati ekipi “Tanasko Rajić” u Pirotu, dok će Sloga iz Kobišnice u drugom kolu Borkse okružne lige odigrati derbi meč u Zlotu.