OFK “Slatina” porazom započeo sezonu u fudbalskoj Zoni “Istok”

0
407

Fudbaleri OFK “Slatina” poraženi su na domaćem terenu u prvom kolu Zone “Istok” od strane knjaževačkog FK “Timočanin” rezultatom 1:2 (0:1).

Nakon šest sezona provedenih u petom rangu takmičenja, Okružnoj ligi Bor, fudbaleri OFK “Slatina” su u prošloj sezoni izborili ulazak u Zonu “Istok” kao prvoplasirani tim Okružne lige Bor i trenutno su jedini predstavnik borskih klubova u četvrtom fudbalskom rangu Srbije.

Domaćin je u ovoj utakmici nastupio u sledećem sastavu: Trailović, Cokić, Kolarević, Merdžić, Pajkić, Pavlovski, Terzić, Apostolov, Stanković, Šeklić, Đorđević.

Klupa: Marić, Buzej, Damnjanović, Igić, Božić, Leković, Nikolić. Trener: Dejan Pavlović

Za FK “Timočanin” nastupili su: Nakić, Nikolić, Vučković, Stojanović S., Stojanović M., Aleksić, Miletić, Radojević, Đorđević, Minić, Ječmenica.

Klupa: Jeremić, Veselinović, Bogdanović, Manojlović, Milić, Ilijić, Miladinović.

Trener: Goran Đukić

Početak meča su dosta bolje otvorili gosti i već nakon prve loše intervencije odbrane domaćih imali ozbiljniju šansu koju je osujetio golman Trailović. Stvorili su gosti još nekoliko polušansi u prvih petnaestak minuta meča ali nisu uspeli da ozbiljnije ugroze gol domaćina. Prvu, i možda najbolju šansu za Slatinu u prvom poluvremenu imao je Đorđević kada se našao oči u oči sa golmanom Nakićem ali je šutirao pravo u njega. U 26. minutu meča nakon centaršuta sa desne strane, najviši u šesnaestercu Slatine bio je Vučković koji je glavom uspeo da zatrese mrežu i donese prednost gostima 0:1. Do kraja prvog poluvremena možemo zabeležiti još svega nekoliko šuteva sa distance na obe strane.

U drugom poluvremenu domaćin je preuzeo inicijativu na terenu dok su se fudbaleri Timočanina povukli na svoju polovinu i čekali prilike za kontra napade. Imala je Slatina loptu u svojim nogama, nekoliko dobrih prekida i polušansi ali nikako domaćini nisu mogli do izjednačenja. Gosti su čekali svoju šansu nakon kontra napada i dočekali je u 69. minutu kada je lopta preletela odbranu Slatine što je rezervista gostiju Ilijić iskoristio i lako savladao Trailovića za 0:2. Imao je domaćin nekoliko dobrih šansi da se vrati u meč. Posle odličnog šuta Đorđevića na odbitak je naleteo Stanković koji je propustio veoma dobru šansu pogodivši prečku. Nakon slobodnog udarca u 80. minutu, igrač gostiju igrao je rukom u svom šesnaestercu što je bilo dovoljno da glavni sudija pokaže na belu tačku. Đorđević je preuzeo odgovornost na sebe i sigurnim udarcem smanjio rezultat na 1:2. U poslednjih desetak minuta mogao je domaćin i do izjednačenja ali su umor i manjak koncentracije uticali na slabu realizaciju nekoliko polušansi. Na kraju zaslužena pobeda gostiju 1:2

Nakon prvog kola OFK “Slatina” nalazi se na devetom mestu sa 0 bodova, dok je FK “Timočanin” sedmi sa tri osvojena boda.

U narednom kolu Slatinjani gostuju u Svrljigu istoimenoj ekipi.