Omladinci OFK Bora savladali „Borac“

Na prvenstvenoj utakmici Omladinske lige, fudbaleri OFK Bora su u sredu, pod teškim uslovima, na domaćem terenu savladali ekipu „Borca“ iz Kruševca rezultatom 2:1.

ofk borSlaba odbrana borskih fudbalera išla je u prilog gostujućoj ekipi, koja je već u prvom poluvremenu postigla pogodak. Rezultat je do kraja prvog dela igre ostao nepromenjen.

Priliku za izjednačenje Borani su iskoristili tek u drugom poluvremenu kada je posle sjajnog centrašuta Dalibora Mirkovića, Milan Stanković glavom poslao loptu u mrežu protivničkog tima. Drugi gol postigao je Mladen Davidović, pošto mu je Marjan Mladenović iz dobre akcije uputio oštar centrašut sa desne strane.

Omladinci OFK Bora trenutno dele 5. mesto sa još dve ekipe, ali su zbog gol razlike 7. na tabeli.

OFK Bor: Bučanović, Ristić (Igić), Ostojić, Božić (Cocić), Bojanić, Ranđelović, V. Mladenović, Davidović (Spaskovski), M. Mladenović, Mirković, Stanković (Stanojević).

FK „Borac“: Stanojević, Boikovac, Krkić, Miladinović, Mijatović, Fojnica, F. Jovanović, Krstić, Savić, D. Jovanović, A. Jovanović.

Prvotimci OFK Bora odigraće danas finalnu utakmicu na međunarodnom turniru u Pakistanu protiv ekipe  „Shaab Ibb FC“ iz Jemena koja je u polufinalu ubedljivo savladala „Punjab White“ iz Pakistana rezultatom 5:0.